Урок №6

Тема: Встановлення і вилучення програмного забезпечення. Практична робота №3 "Встановлення і вилучення програмних засобів"

Завдання 1. Дайте відповіді на наступні питання:
 1. Що таке ОС?
 2. Що таке файл, папка?
 3. Що таке архів?
 4. Як здійснюється розархівування?
 5.  Як здійснюється архівування інформації?
Як ви видаляєте програми, які вам більше не потрібні? Просто поміщаєте в Корзину робочий каталог програми, а услід і ярлики з робочого столу і з меню Пуск? А після цього дивуєтеся з появи всіляких помилок, що виникають, наприклад, при установці новіших версій цієї програми? Давайте розберемося в цьому питанні детальніше.
Видалення програм у всіх версіях операційних систем Windows є видаленням програмних файлів, які були встановлені в процесі інсталяції, видалення всіх автоматично створений них ярликів і ключів в системному реєстрі. Тонкощі деінсталяції (так часто називають процес видалення) залежать від конкретної програми.

Для коректного видалення програм потрібна наявність так званого модуля деінсталяції, який послідовно удаляє як файли, так і заслання на них в системному реєстрі, а також ярлики, які були створені при установці програми. Тут є один нюанс — всі файли, створені самим користувачем вже після закінчення інсталляциі, як правило, не видаляються. Звичайно, деякі програми мають досить "просунуті" дєінсталлятори, що пропонують вам повністю видалити каталог, в якому були розміщені файли програми, але це швидше виключення, чим правило. Слід зазначити, що даний модуль повинен встановлюватися разом з програмою, інакше система намагатиметься застосувати стандартні засоби видалення.

Завдання 2. Розглянемо наступну презентацію:Завдання 3. Повторення техніки безпеки:
Завдання 4. Виконайте наступні дії:
1.1. Завантажте програму Stamina
1.2. Виконайте її інсталяцію
1.3. Перевійрте її у роботі
1.4. Використовуючи меню Пуск видаліть дану програму (Stamina) зі свого комп'ютера

2.1. Зайдіть у папку Мій Комп'ютер
2.2. Оберіть диск D:
2.3. Правою кнопкою миші на диску D: викличіть контекстне меню та оборіть пункт Властивість. У вікні що з'явилося перейдіть у вкладку Сервіс. Виконайте а) Перевірку диску та б) Оптимізацію диску.

Домашне завдання:
Вивчити тему "Встановлення та видалення програмних засобів"
Письмово дайте відповіді на наступні питання:
 1. Опишіть послідовність дій, які треба виконати для встановлення програмного продукту, використовуючи  Панель керування.
 2. Яку інформацію про встановлені програми ви отримуєте на вкладці Зміна або видалення програм вікна Установка й видалення програм?
 3. Як установити оновлення програмного продукту, використовуючи можливості Панелі керування?
 4. Що розуміють під інсталяцією програмного продукту?
 5. Якщо програми встановлюють без використання Панелі керування, який файл треба шукати на диску з програмним продуктом?
 6. Опишіть послідовність дій, які треба виконати для встановлення програмного продукту без використання Панелі керування.
 7. Які варіанти встановлювання програм ви знаєте? Від чого залежить, який варіант встановлювання обирають?
 8. Як установлюють програмний продукт, поміщений в архів?
 9. Як видалити з вашого комп’ютера непотрібну програму? Для чого це робити?
 10. Як називається процес коректного видалення програм?
 11. Для чого проводиться деінсталяція програм? Чому цей процес не можна замінити простим видаленням файлів програми з диска?
 12. Чому виникає фрагментація файлів? Як вона впливає на швидкість обміну даними з диском?
 13. За допомогою якої програми здійснюється очищення диска від не потрібних файлів?

Немає коментарів:

Дописати коментар