Урок №14

Тема: Введення даних до клітинки, редагування їх вмісту. Збереження документа. Копіювання, переміщення та вилучення даних.

Завдання: 

  1. Навчитися вводити дані і редагувати їх.
  2. Зберігати зміни створенні в документі.
  3. Копіювати, переміщати та вилучаті дані в кітинці.

Повторимо вивчене на минулому уроці:

Дайте відповіді на наступні питання:


1. Яке основне призначення електронних таблиць?

2. Із яких елементів складається електронна таблиця?

3. Яким чином позначаються рядки і стовпи електронної таблиці?

4. Що може розміщуватись у комірці електронної таблиці;

5. Якими способами можна завантажити програму Microsoft Excel?

Вивчення нового матеріалу:



Працюємо на комп'ютері:

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм

Вправа 1. Путівки.
Завдання. Введи за зразком текстові та числові дані до таблиці Путівки.xlsx, для обліку кількості путівок, проданих туристичною фірмою. Деякі числові дані слід копіювати з відповідних аркушів таблиці.

1.     Завантажте файл Путівки.xlsx
2.     Перейди на аркуш Путівки. Для цього клацни мишею на вкладці з однойменною назвою аркуша. У клітинку А4 введи текст Україна та натисни клавішу зі стрілкою вниз. У клітинки А5 та А6 введи той самий текст, для цього скористайся можливістю автоматичної підстановки – після введення літери У табличний процесор запропонує підставити слово Україна. При цьому досить натиснути клавішу Enter або клавішу зі стрілкою вниз. Аналогічно в клітинки А7 та А8 введи Єгипет, у клітинки А9 та А10 – слово Туреччина.

3.     До клітинки СЗ введи слово квітень. Скористайся засобом автозаповнення та потягни мишею діапазон СЗ:ЕЗ для заповнення його назвами місяців.
4.     Виділи діапазон клітинок С4:С10 та введи в нього послідовно числа: 12,10, 3,128,135,57,62. Зверни увагу на вміст клітинок В6 та В8.

5.     Перейди на аркуш Травень. Виділи діапазон клітинок С4:С10 та скопіюй у буфер обміну за допомогою кнопки  з однойменної групи інструментів вкладки Основне.
6.     Перейди на аркуш Путівки. Виділи клітинку D4. Натисни кнопку
7.     Аналогічно скопіюй дані з діапазону клітинок С4:С10 аркуша Червень на аркуш Путівки, починаючи з клітинки Е4.
8.     Збережи результати роботи у файлі з тим самим іменем у папці за допомогою вказівки  з меню вкладки Файл.

Вправа 2. Продаж путівок.
Завдання. Внеси до таблиці про продаж туристичних путівок, що зберігається у файлі Путівки.xlsx, зміни про продаж путівок у квітні місяці: до Хургади – на 125, до Анталії – на 67, до Херсона – на 23.

1.     Завантажте файл Путівки.xlsx 
2.     Виділи клітинку С7, де міститься значення 128, та клацни лівою клавішею миші в рядку  
таким чином, щоб курсор введення був розташований після останньої цифри. Натисни клавішу Backspace, введи число 5 та натисни кнопку Ввід . Вміст клітинки С7 зміниться на 125.
3.     Двічі клацни лівою клавішею миші на клітинці С9, що містить значення 57. За допомогою миші або клавіш із стрілками встанови курсор введення перед першою цифрою числа. Натисни клавішу Delete, введи число 6 та натисни клавішу Enter. Вміст клітинки С9 зміниться на 67.

4.     Виділи клітинку С5, де міститься значення 10, та введи нове значення 23. Клацни правою клавішею миші на заголовку стовпця А та вибери вказівку Додати клітинки. Усі дані таблиці будуть переміщені на один стовпець праворуч, у стовпці А буде розміщено новий порожній стовпець.
5.     У клітинку A3 введи текст №.
6.     У клітинку А4 введи 7, в А5 – 2. За допомогою засобу автозаповнення введи нумерацію назв країн, як показано на малюнку.

7.     Збережи внесені зміни у файлі з тим самим іменем

Вправа 3. Пристрої.
Завдання. Відредагуй за зразком дані таблиці Пристрої.xlsx, для визначення кількості й типів пристроїв, якими користуються учні твого класу та порівняння із даними по Україні.

1.     Завантажте файл Пристрої.xlsx

2.     Виділи клітинку А7 і з клавіатури введи текст Пристрої, якими користуються учні класу. Цей текст – назва таблиці, що розміщується в діапазоні клітинок А8:В12.
3.     Клацни мишею на рядку з номером 7 та за допомогою контекстного меню додай один рядок для встановлення відступу між таблицями даних.
4.     За допомогою протягування миші виділи діапазон клітинок А2:А6 і за допомогою контекстного меню скопіюй до буфера обміну.
5.     Виділи клітинку А9 і за допомогою контекстного меню встав дані з буфера обміну.
6.     Проведи опитування учнів класу та визнач, якою технікою вони користуються. Дані опитування – кількість пристроїв кожного із вказаних типів введи у клітинки діапазону В10:В13 (мал.22.14). Переглянь, як змінились дані у клітинках діапазону СЗ:С6 та на діаграмі.

7.     Збережи внесені зміни у файлі з тим самим іменем.

Запиши домашнє завдання:


  • за підручником Морзе Н.В.: Опрацювати п. 22, виконати завдання 1,2 с. 161;
  • за підручником Ривкінд Й.Я.: Опрацювати п. 4.2, виконати завдання 3,6 с. 113

Немає коментарів:

Дописати коментар